10.04.2021

Nawigacja
Artykuły » Patronujemy » Chain Reaction
Chain ReactionOficjalna strona: http://chainreaction.pl/
Profil myspace: http://www.myspace.com/chainreactionpl
Chain Reaction na Lastfm: http://www.lastfm.pl/music/Chain+Reaction
Chain Reaction na Youtube: http://pl.youtube.com/user/ChainReactionpl


BIO:
Początki zespołu Chain Reation sięgają 2002 r., i aż do 2004 r. grupa utrzymywała czteroosobowy skład: Jaro - wokal/gitara, Wodzirej - gitara, Komandos - bas, Konar - perkusja. W czerwcu 2004 r. formacja ukończyła nagranie swojego pierwszego dema, nie mającego specjalnego tytułu. Materiał został nagrany w DBX Studio. Niedługo po tym wydarzeniu zespół opuścił Jaro, a rolę wokalisty przejął Barton, wnosząc do zespołu świeżość oraz charyzmę. Mając wszystkie atuty w ręku, muzycy rozpoczęli ciężką prace nad nowymi utworami i równie intensywne koncertowanie po całym kraju. Pot i trud przyniosły rezultaty w czerwcu 2006 r., kiedy zespół ukończył nagranie drugiego materiału promo "id". Na płycie znajduje się sześć autorskich kompozycji, a w numerze "Manipulacja" gościnnie usłyszeć można Marcina "Aumana" Rdesta, wokalistę Frontside.

Do końca 2006 r. grupa zagrała prawie 50 koncertów, potwierdzając swoją mocna pozycję wśród młodych, polskich zespołów metalowych. Po nagraniu dema „id” zespół został zauważony i zaproszony do programu Kuba Wojewódzki - najpopularniejszego programu rozrywkowego w Polsce, którego oglądalność za każdym razem nie spada poniżej 5 milionów osób. Wykonał w nim na żywo utwór „Manipulacja”, który stał się ich popisowym i najbardziej oczekiwanym numerem na koncertach. Następnie do zespołu dołączył Dani - gitarzysta warszawskiego heavy metalowego Exlibris. Przyniósł ze sobą doświadczenie oraz power metalową energię, która towarzyszy Chain Reaction do dziś.

Pod koniec 2007 r. zespół zarejestrował pierwszą pełnometrażową płytę zatytułowaną "Vicious Circle". Została ona nagrana w jednym z najlepszych studio nagrań dźwiękowych w Polsce – w ZED Studio i zmiksowana przez samego Tomasza Zalewskiego (warto przypomnieć, że w tym samym miejscu nagrywały także zespoły: Crionics, Carnal, Coma, Frontside, Totem, Horrorscope). Odzew prasy, przede wszystkim zagranicznej, chociaż w Polsce płyta także została dostrzeżona, przekroczyła oczekiwania zespołu. Krążek zebrał bardzo wysokie recenzje, kilkakrotnie przyrównany przez krytyków do takich zespołów jak Testament, Machine Head czy Frontside.

Całość materiału "Vicious Circle" osadzona jest na gro¬ove-thrashowej oraz stonerowej konstrukcji. Usłyszeć możemy tu także inklinacje power i heavy metalowe, a momentami nawet death metalowe i metal corowe. Na płycie dzieje się bardzo wiele, a na szczególna uwagę zasługują bardzo inteligentne struktury poszczególnych utworów, a w nich precyzyjne sola gitarowe i zawiłe, aczkolwiek chwytliwe riffy. W muzyce Chain Reaction słychać jednocześnie młodzieńczy bunt i ekspresję, jak i doświadczenie i rutynę. Sami muzycy zespołu zwykli określać własna twórczość mianem "modern metalu".

Stan koncertowy na koniec 2008 r. to prawie 100 występów (między innymi bezpośrednio przed: Evergrey, Beatallica, Acid Drinkers, Kat), dzięki którym zespół zyskał sympatie wielu fanów w całym kraju.

Koniec 2008 r. kończy się dla Chain Reaction długo oczekiwanym sukcesem. Zespół podpisał swój pierwszy, profesjonalny kontrakt płytowy z wytwórnią Kolony Records, która zobowiązała się promować płytę w krajach Unii Europejskiej oraz Stanach Zjednoczonych.

Obecnie zespół ukończył pracę nad drugą studyjną płytą „Cutthroat Melodies", która na rynku ukaże się najwcześniej w marcu 2010 r. Krążek powstał w po raz kolejny ZED Studio pod okiem Tomasza Zalewskiego. Zawierać będzie 12 mocnych, metalowych kompozycji z dużą dawką melodii.

Stan koncertowy na rok 2010 r. to ponad 120 występów, również z tak uznanymi zespołami jak: Evergrey, Paul Di Anno, Beatallica, Acid Drinkers, Kat, Virgin Snatch, Horrorscope czy Rootwater..


Aktualny skład:
Bartosz „Barton” Szarek – wokal
Piotr „Wodzio” Przygoda – gitara
Lech „Dani” Mański – gitara
Michał „Komandos” Michalski – bas
Łukasz „Konar“ Konarski – perkusja

Dyskografia:
CM


Cutthroat Melodies LP
Rok wydania: 2010
Wydawca: Kolony Records


VC
Vicious Circle LP
Rok wydania: 2008
Wydawca: Kolony Records
Id EP
Rok wydania: 2006
Wydawca: wydanie własne

Chain Raction DEMO
Rok wydania: 2003
Wydawca: wydanie własne


Materiały video:


„Stark Reality”
"Values"Występ zespołu w programie Kuba Wojewódzki
Kontakt:
chainreactionband at gmail.com
jakub.krzeszowski at gmail.com (managment)