07.06.2020
RECENZJE
IN EXTREMO – Kompass zur Sonne

NEUMA - Weather

WE SELL THE DEAD - Black Sleep

ANVISION - Love & Hate

NEUMA - Vol.2

SCEPTIC - Blind Existence

RUNNING WILD - Crossing the Blades Ep.

FREN - Where Do You Want Ghosts To Reside

KEEP ROCKIN' - Seismic Shift

EDDIE MULDER - Victory

DIAPOSITIVE - Give Me A Ride

TRANQUILLIZER 247 - Dziesięć

FIREWIND - Firewind

PARADISE LOST - Obsidian

FORCE OF PROGRESS - A Secret Place

KOMETY - Alfa Centauri

RESTLESS - Miasto Grzechu

THE BOOMTOWN RATS - Citizens Of Boomtown

KRZYSZTOF CUGOWSKI – 50/70

AUTOMB - Chaosophy

MUZOZOIC - Jazock?

NAKED ROOT - The Maze

CARNAL FORGE - Gun To Mouth Salvation

IKONODRAMA - Etched in the Spirit

THE MURDER CAPITALS - When I Have Fears

ABYSAL (THE ADAM JURCZYŃSKI PROJECT) - Return To The Live

DEPECHE MODE - Ultra

DELFINIA - Deep Elevation

ŁYDKA GRUBASA - Socjalibacja

IN2ELEMENTS - Cycles

JOHNOSSI - Torch//Flame


Nawigacja
Artykuły » Recenzje - D » Dr Misio - 2014 - Pogo
Dr Misio - 2014 - Pogo
Dr. Misio1. Pogo
2. Pedagogika
3. Sekta
4. Modlitwa
5. Metro
6. Powstaniec
7. Hipster
8. Klub Trup
9. Ona wie
10. Wrzesień
11. Parada
12. Sam sobie

Rok wydania: 2014
Wydawca: Universal
http://www.drmisio.pl„Doktor Misio ustatkował się, przesiadł z kanapki psychoanalitycznej na lekarski fotel. Siatkowane podkoszulki zamienił na garnitury. Na pierwszej płycie był szukającym pomocy chorym psychicznie pacjentem. Teraz zamienił się w stawiającego diagnozę cynicznego obserwatora. Dojrzeliśmy, posiwieliśmy, posunęliśmy się mentalnie w latach, ale zawsze pozostaniemy wierni rockandrollowej energii i estetyce.” - Tak swój drugi album zapowiadali członkowie grupy Dr Misio i choć często różni muzycy mijają się w takich zapowiedziach z prawdą tak to zdanie znakomicie oddaje ducha „Pogo”!

Na drugiej płycie zespołu znalazło się dwanaście utworów, które choć są pewnego rodzaju kontynuacją albumu „Młodzi” to jednak album jako całość robi wrażenie bardziej przemyślanego i dopracowanego. To bardzo mroczna i przygnębiająca płyta. Zespół porusza tematykę śmierci oraz miłości i w niezwykle gorzki sposób opisuje naszą rzeczywistość. Teksty są wyborne, ale nie powinno to nikogo dziwić skoro ich autorami są Marcin Świetlicki czy Krzysztof Varga a w utworze „Ona wie” sięgnięto po twórczość C. K. Norwida. Podobnie jak w przypadku płyty debiutanckiej pojawia się tu niejaki Patryk, który na „jedynce” był początkującym kelnerem a tutaj w ciężkim jak diabli „Parada” jest już dojrzałym obserwatorem i zadaje nurtujące go pytania… ciekawe czy postać ta pojawi się również w przyszłości?

Ta płyta jest niczym ostatni zryw człowieka, który przekroczył magiczna barierę gdy przestaje się być „młodym” a wkracza w wiek gdy grono przyjaciół w sposób naturalny zaczyna się wykruszać. Wielu osobom trudno się z tym pogodzić i znajduje ujście swych frustracji w tzw „drugiej młodości”. Dr. Misio daje upust emocjom poprzez muzykę i robią to wyśmienicie!

O ile filmy Wojciecha Smarzowskiego to brutalny obraz Polaków to muzyka Dr. Misio stanowi ich muzyczne uzupełnienie! Bardzo mocna i dość kontrowersyjna rzecz, choć tym razem jednak bez tego niezwykłego efektu zaskoczenia jakim był kontakt z płytą „Młodzi”.

9/10

Piotr Michalski
Komentarze