01.12.2021

Nawigacja
Artykuły » Wywiady » KEEP ROCKIN
KEEP ROCKIN

keep rockin`

„Seismic Shift” jest już dostępny, gratulujemy rewelacyjnego albumu. Jak się czujecie po premierze?

Długo czekaliśmy na wydanie tego albumu, gdyż od jakiegoś czasu borykaliśmy się z problemami "kadrowymi". Nie mogliśmy się doczekać finału pracy zwłaszcza, że wersja instrumentalna płyty była gotowa niemalże od roku. Odkąd dołączyła do nas Michalina, nabraliśmy wiatru w żagle i wszystko udało się sprawnie dokończyć. Czujemy ogromną radość, że muzyka, którą chcieliśmy się podzielić, nie została zawieszona w próżni. Jesteśmy niezmiernie ciekawi, jak zostanie odebrane to nowe oblicze zespołu. Przede wszystkim jednak czujemy ogromną potrzebę grania na żywo, ponieważ kontakt z publicznością jest tym, co pozwala nam czerpać pełnię satysfakcji z grania.


Jak wygląda pierwszy odbiór nowej płyty? Z jakimi komentarzami się stykacie i czy któreś Was zaskakują?

Generalnie docierają pozytywne głosy. To budujące i na pewno motywuje do dalszej pracy. Póki co wydaje się, że nowe wcielenie keep rockin' trafia zarówno do osób, które śledzą nas od dłuższego czasu, jak i nowych słuchaczy. I jest to satysfakcjonujące.


Płytę wydaliście na własny rachunek. Próbowaliście zainteresować nią jakieś wydawnictwo?

Już podczas produkcji poprzedniego albumu, „Screaming out your name”, postanowiliśmy, że spróbujemy sami zająć się wydawnictwem. Teraz, mając przetarty szlak, nie mogliśmy podjąć innej decyzji. To z jednej strony sprawia, że jesteśmy w pełni niezależni. Z drugiej, to ogrom pracy, więc tym bardziej cieszymy się, że po tej stronie wszystko działa jak w dobrze naoliwionej maszynie. Po raz kolejny wydawcą została firma IT Grzegorz Janicki. Nieoceniona jest oczywiście pomoc naszych sponsorów i w tym miejscu trzeba podziękować firmom DrM, Jaremar, AM-FOR oraz Best-Quality. Z niektórymi z nich współpracujemy już od wielu lat, wspomagali również przy okazji poprzednich wydawnictw.


Jesteście zadowoleni z produkcji tego krążka?

Bardzo. Płyta jest chwalona nie tylko za zawartość muzyczną, ale także jakość dźwięku. Fakt, że wyprodukowaliśmy ją we własnym zakresie, pracując samodzielnie na niemal wszystkich etapach produkcji - od demówek, przez rejestrację, edycję, po miks – jest bardzo satysfakcjonujący. Nie można natomiast przejść obojętnie obok fantastycznej roboty, jaką wykonał Acle Kahneyz 4D Sounds (znany przede wszystkim jako gitarzysta TesseracT) podczas sesji masteringu. Materiał brzmi dokładnie tak, jak chcieliśmy i jesteśmy z tego bardzo zadowoleni.


W jaki sposób można wejść w posiadanie „Seismic Shift”?

Płyty oraz koszulki można nabyć w naszym sklepie online pod adresem sklep.keeprockin.art.pl. Dystrybucję prowadzą również Lynx Music oraz Pronet Music. Pełen merch można będzie oczywiście nabyć także na koncertach, gdy w końcu dojdą do skutku. Planujemy również konkursy, w których będzie można wygrać Seismic Shift.


Macie zaplanowany na październik koncert promujący Waszą nową płytę. Myślicie, że sytuacja w kraju na to pozwoli?

Mamy taką nadzieję. Plan luzowania obostrzeń pozwala sądzić, że niebezpodstawną. Być może pewne ograniczenia pozostaną z nami do jesieni, a nawet dłużej, ale jesteśmy pełni dobrych myśli.


Jak wyglądały Wasza koncertowe plany, zanim rozpoczął się w Polsce okres obostrzeń związanych z epidemią?

Planowaliśmy rozpocząć promowanie nowego albumu od koncertu w naszym rodzinnym mieście, na scenie Centrum Kultury BROWAR B. Jest to wspaniałe miejsce zarówno od strony technicznej, jak i wyjątkowego klimatu, o czym mieliśmy już okazję się przekonać kilka lat temu. Miał to być także swego rodzaju ukłon w kierunku włocławskiej publiczności, którą chcieliśmy potraktować szczególnie, dziękując tym samym za nieustające wsparcie. Trwały również rozmowy z klubami w innych miastach, jednak życie napisało inny scenariusz. Pozostaje nam dostosować się do sytuacji i powrócić na scenę wtedy, kiedy będzie to możliwe.


W ramach akcji #zostańwdomu nagraliście specjalny Quarantine Playthrough. Myślicie o kolejnych tego typu akcjach?

Szykujemy coś specjalnego na początek czerwca. Póki co nie chcemy zdradzać zbyt wiele - informacje pojawią się w stosownym czasie.


Jak wyglądają Wasza muzyczne plany na najbliższe lato?

Praca, praca, praca... W związku z tym, że wszystkie większe imprezy zostały przełożone na przyszły rok, a mniejsze planowane są dopiero na jesień, prawdopodobnie skupimy się na komponowaniu. Niestety, w tej chwili nie możemy nawet spotykać się na próbach, zbieramy więc pomysły tak, aby mieć nad czym pracować po powrocie do normalności.